• שחר הראל-דיאטנית קלינית

עיצוב וירידה במשקל.. WHAT?!

היום בחרתי להתייחס דווקא לנושא שפחות מקבל פוקוס בתהליכי שינוי תזונתי וירידה במשקל, עיצוב סביבת אכילה, בקרוב תבינו לא רק מה זה, אלא גם מה המשמעות של זה!

סיפור אמיתי📖: אמא שלי שומרת על השיש שלה קופסא ובה פתי בר, לכאורה, פתי בר.. לא חשדתי!

יום אחד ישבנו במטבח ושמנו לב שהיא כל כמה זמן לוקחת עוגייה ומנשנשת.. 🍪 היא אכלה בערך 3-4 עוגיות פתי בר ביום מעבר לתפריט שלה, נטו אכילה עודפת. עכשיו, בהערכה גסה, אם היא אכלה כל יום 3-4 עוגיות פתי בר, שהן מעבר לתפריט שלה, מדובר על תוספת של כ-120 קלוריות ליום בממוצע! בקטנה נכון? אז זהו שלא! תוספת זו של קלוריות ביום בחישוב גס תוביל לתוספת משקלית של כחצי ק"ג בחודש!

ועכשיו אני אשאל אתכם.. האם עבור מישהי שעושה תהליך של ירידה במשקל, משקיעה, מבשלת, עושה בחירות וויתורים, לבזבז חצי קילו בחודש על פתי בר? זה לא מבאס??


עשיתי בדיקה.. השארתי את הקופסא במקומה, עם הפתי בר והכל.. אבל בגלל שהקופסא הייתה שקופה שמתי בפנים דף נייר פשוט רק כדי שיסתיר את תכולת הקופסא. לאחר מספר ימים שאלתי מה עם מנהג נשנוש הפתי בר והפלא ופלא המנהג המגונה נעלם כלא היה! לא הופחתו כמות העוגיות העודפות, אלא התפוגגו לחלוטין!! 💨💨💨


לא עשינו כלום. לא התאמצנו. לא סבלנו. לא חישבנו. לא קיזזנו. והנה בסוף החודש חצי קילו מתנה!! ובעלות אפסית של דף נייר A4

אז מה היה כאן??? עיצוב סביבת אכילה!! 😋🍽 או בפשטות הדברים שאנחנו רואים או מריחים משפיעים באופן ישיר על האכילה שלנו, גם אם לא במודע! אתם לא יודעים אפילו כמה מתוך החשקים שלכם מקורם בפרסומת מהירה שחלפה בטלוויזיה או במעבר מהיר ליד איזו צנצנת עוגיות. מחקרים מציעים כי לשינוי סביבת האכילה השפעה ישירה על משקל הגוף. ⚖ אז מה עושים? 🍫🍪🍩"החביאו" פיתויים במקום נסתר מהעין, ארון סגור או מדף גבוה. 🍇🥒🍅הנגישו פירות וירקות! שימו אותם במקומות נראים לעין, כמו על השולחן או בגובה העין במקרר.

רוצים לראות את הקופסא המדוברת ???

בהמשך השבוע תמונה של המקרר שלי (צריכה לעשות קניות קודם 🤣)

10 views0 comments

© 2019 by Shachar Harel. Proudly created with Wix.com

  • Facebook Social Icon
  • Instagram

שחר הראל-דיאטנית קלינית

Shachar.Harel.RD@Gmail.com

טלפון: 052-3635133

  • Facebook
  • Instagram